PETI ARG KAMP ZA MLADE

Kamenitovac kraj Bjelovara u subotu i nedjelju, 25. i 26. ožujka 2017. po peti je puta bio mjesto okupljanja mladih koji žele upoznati amatersku radiogoniometriju ili već imaju iskustva pa žele proširiti svoja znanja. To je ARG kamp/škola za mlade, koji organiziraju Hrvatski radioamaterski savez i izvršni organizator RK “Nikola Tesla” Bjelovar.
18 polaznika iz Ludbrega, Ozlja, Murskog Središća i Bjelovara upoznalo se s orijentacijskom kartom, načinom njena korištenja i orijentacijom u prirodi pomoću nje. Prošli su teren i uspoređivali stvarne objekte u prirodi s onima na karti, kako bi što bolje praktično svladali orijentaciju u prirodi.
Prvog dana kampa, učili su orijentaciju u prirodi prema karti, a potom je održan trening foxoringa, poznatiji kao “lov na lisicu”i trening na 3,5 MHz. Drugi dan iskorišten je za provjeru stečenih znanja na 144 MHz.
Voditeljica kampa bila  je Željka Krupka, a uz nju s djecom u kampu radili i iskusni radioamateri Željko Belaj, Stipe Predanić i Vladimir Vinko. Polaznici kampa dobili su diplome, a slobodno vrijeme iskoristili su za međusobno upoznavanje i druženje.

Tekst i slike Seida Obarčanin Buklvić
Više slika u galeriji

PRORADIO PEC

Prije dvije godine RK “Nikola Tresla” nabavio je polovnu kamp prikolicu s namjerom da se preuredi u pokretni edukacijski centar (PEC), koji omogućava u vrlo kratkom vremenu prijevoz i montažu radiokomunikacijske opreme na bilo kojem terenu dostupnom automobilom.
Angažmanom  članova kluba prikolica je preuređena, prilagođena novoj namjeni i registrirana. Tvrtka “Microstar” opremila ju je solarnim sustavom napajanja, a tijekom ove godine bit će nabavljeni i potrebni uređaji i antene.Pokretni edukacijski radiokomunikacijski centar Klubu je od primarne važnosti i bit će okosnica njegova djelovanja u narednom srednjoročnom razdoblju. Potpunim dovršenjem tog projekta povećava se mogućnost educiranja i demonstriranja radio tehnike, prevladavaju se ograničenja na fiksnu lokaciju, a u slučaju kriznih situacija – pod čim se podrazumijeva pad klasične telekomunikacijske mreže uzrokovan prirodnim pojavama ili ljudskim djelovanjem – bit će to vrlo efikasan i jednostavan sustav dojave i koordinacije pomoći do uspostavljanja viših telekomunikacijskih mreža. Ujedno, Klub će ga prema potrebi moći koristiti i u svim akcijama Grada Bjelovara, ZTKGB i ZTK BBŽ.
Na opće zadovoljstvo svih prisutnih članova Kluba novo uređena prikolica eksperimentalno je isprobana u subotu, 19. ožujka 2017. na lokaciji u Gornjim Plavnicama u Activity dayu . “Krštenje” nije moglo proći bez skromnog Hamfesta, kao što se vidi u galeriji slika.

Autorica teksta i slika Seida Obarčanin Bukvić

Više slika u galeriji

RADIO KLUB “Nikola Tesla” BJELOVAR

1956.     grbRKNT   2017.

P O Z I V N I C A

BILOGORSKI ARG FESTIVAL 2017.

8.-9. travnja 2017.

DOBRO DOŠLI !

www.rk-nikolatesla.hr

PROGRAM NATJECANJA
8.4.2017. –  subota
08:30 – 09:15   okupljanje i prijava natjecatelja i gostiju kod društvenog doma u Vrbici, provjera radiogoniometara za 144 MHz
09:15                 odlazak natjecatelja na start, odlaganje radiogoniometara
10:00 – 13:00   ARG natjecanje na 144 MHz
13:00 – 13:30   odlazak natjecatelja u Planinarski dom Kamenitovac na ručak
13:30 – 15:00   ručak
15:00 – 15:20   provjera radiogoniometara za 3,5 MHz
15:20 –                 odlazak natjecatelja na start, odlaganje radiogoniometara
16:00 – 18:00   Sprint ARG natjecanje na 3,5  MHz
19:00 – 20:00   večera

9.4.2017. – nedjelja
07:30 – 08:00  doručak
08:00 – 09:00  okupljanje natjecatelja i gostiju u Planinarskom domu Kamenitovac, provjera radiogoniometara za 3,5 MHz
09:00 –                odlazak natjecatelja na start, odlaganje radiogoniometara
10:00 13:00  ARG natjecanje na 3,5 MHz
13:00 – 15:00  ručak
15:00                 proglašenje pobjednika

Prijave na priloženom obrascu BARGF_Prijava_Entry (2) moraju stići najkasnije do srijede,  5.4.2017. do 23:00 h na e-mail: rknikolatesla4@gmail.com (uz potvrdu o primitku).
Nastavi čitati