6 ZLATA NA DRŽAVNOM PRVENSTVU

Na Otvorenom prvenstvu Hrvatske u amaterskoj radiogoniometriji članovi našeg kluba Alida Sokolović, Željko Belaj i Stipe Stajp Predanić ponovno su bili sjajni. Svi troje dvostruki su državni prvaci, što je našem klubu donijelo ekipno treće mjesto. U ekipnom poretku prvi je Radio klub Ozalj, a drugi RK Međimurje, Mursko Središće.
Hrvatski radioamaterski savez i izvršni organizator Radio klub Ozalj 9A1CEU organizirali su državno prvenstvo 4. i 5. lipnja 2022. godine. Na području šume Škotovica u blizini Ozlja natjecanje je okupilo 26 natjecatelja iz 6 klubova – “Nikola Tesla“ Bjelovar, Kaštilac, Ludbreg, Međimurje, Ozalj i Zagreb. Pridružio im se i Vitaly Kushnir, mladi radioamater izbjeglica iz Ukrajine.

Tekst Seida Obarčanin Bukvić
Slike Vladimir Vinko