Održan foxoring trening i seminar

15. ožujka 2014. prvi put je u Hrvatskoj održan trening / natjecanje Foxoringa u organizaciji RK “Nikola Tesla” Bjelovar i radne grupe ARG-a. Najbrži je bio Željko Belaj koji je pronašao svih 9 odašiljača u vremenu od 69:22.

Nakon nekoliko tjedana pripreme i jednog „pomicanja“ termina održavanja treninga i seminara Foxoringa, došao je i taj 15. ožujka 2014.

Povijest Amaterske radio orijentacije (ARO) ili popularnije „lova na patkice“ seže daleko u povijest, ali 15.03.2014. po prvi puta je u Hrvatskoj održan trening/natjecanje Foxoringa u organizaciji RK Nikola Tesla, Bjelovar i radne grupe ARG-a.

Foxoring je relativno nova disciplina koja je na Svjetskim/Europska prvenstva po prvi puta održana 2012. u Srbiji kao dodatno natjecanje dok je 2013. u Poljskoj po prvi puta bilo uvršteno u službeni natjecateljski program. Pravila su jako slična pravilima ARO-a ali sa ipak nekoliko specifičnosti

U pola sedam ujutro, uz „zubato“ sunce i hladan vjetar započinjem svoj pohod sakrivanja „patkica“ po šumi karte Kamenitovac. Odlučila sam biti blagonaklona trkačima i postaviti ih blizu puteva. Naravno da ja ne bih bila ja kada ne bih nešto zeznula. Za početak zamijenila sam perforatore. Pri postavljanju odašiljača br. 7 uzela sam perforator br. 8 i to shvatila tek kada sam išla postavljati odašiljač 8 (kojeg sam postavljala, naravno, zadnjeg). Na kraju se uspostavilo da je to bila manja greška.

Naime, odašiljač br. 6 postavila sam van kruga, predviđenog mjesta gdje bi „patkica“ trebala biti i to za cca 60m. Problem je postao još veći iz razloga što je ta ista „patkica“ odlučila ne raditi, tako da ju nitko nije čuo. Pravila Foxoringa inače kažu da se iz ucrtanog kruga mora čuti odašiljač, no kako nije bila u krugu i kako se nije čula, dio natjecatelja na žalost nije uspio pronaći tu „patkicu“. Ostali odašiljači su bili postavljeni na mjestima gdje sam ih označila na karti i svi su radili kako treba.

Najbrži je bio Željko Belaj koji je pronašao svih 9 odašiljača u vremenu od 69:22.

MJESTO

IME

PREZIME

VRIEJME

TX

1

Željko

Belaj

69:22

9

2

Tihomir

Despetović

74:33

9

3

Željko

Ulip

90:50

9

4

Dino

Vukorepa

105:51

9

5

Alida

Sokolović

105:53

9

6

Branko

Vidović

113:20

9

7

Luka

Bahun

52:10

8

8

Stipe

Predanić

63:28

8

VV

Branimir

Vinko

142:15

9

VV

Oto

Predanić

144:15

7

VV

Dino

Čaljkušić

134:15

6

VV

Radoslav

Milin

144:45

6

Objavila 9A5SP