DANI TEHNIČKE KULTURE – PRVI DAN

Zajednica tehničke kulture grada Bjelovara i njene udruge članice Fotoklub, Modelarski klub, CB klub i Radio klub “Nikola Tesla” uključili su se u program obilježavanja Dana grada Bjelovara manifestacijom Dani tehničke kulture.  Od 26. do 29. rujna u prostorijama kluba na Trgu A. Starčevića 7/2. prijepodne od 10.00 do12.00 sati i poslijepodne od 17.00 do 19.00 sati članovi Radiokluba pripremili su prezentaciju digitalne tehnike rada i izložbu starih radio uređaja i radova konstruktora članova kluba. Izložbu je danas otvorila dogradonačelnica grada Bjelovara Valna Bastijančić Erjavec.
Za posjetitelje je pripremljena i projekcija s fotografijama iz aktivnosti kluba, a mogu  vidjeti i izradu vizira na 3D printeru. Posebnu pažnju sigurno će u ponedjeljak, 28.9.2020. u 19 sati privući predavanje “Korištenje zello aplikacije u radioamaterske svrhe”. Predavači su Mario 9A4AM i 9A6NDZ.

Tekst i slike Seida Obarčanin Bukvić