PREDAVANJE “KORIŠTENJE ZELLO APLIKACIJE U RADIOAMATERSKE SVRHE”

U sklopu manifestacije Dani tehničke kulture kojom se Zajednica tehničke kulture grada Bjelovara uključila u program obilježavanja Dana grada Bjelovara,  večeras je u Radio klubu “Nikola Tesla” održano predavanje “Korištenje Zello aplikacije u radioamaterske svrhe”. Predavači Mario 9A4AM  i Zoran 9A6NDZ opisali su rad i mogućnosti ove aplikacije, namijenjene glasovnoj komunikaciji pomoću VOIP tehnologije (VOIP – Voice over Internet Protocol). Aplikacija je predstavljena 20. lipnja 2012. godine i danas ima u svijetu čak  140 milijuna korisnika. Zello se koristi za komunikaciju između prijatelja, za poslovne komunikacije, u radioamaterizmu, kao i u izvanrednim situacijama (poplave, požari, potresi…)
Posebno je bilo riječi o projektu Zello kanala 9A RADIOAMATERI i načinu na koji se zainteresirani mogu uključiti.
Zbog epidemioloških mjera ovom prvom predavanju o Zello aplikaciji prisustvovalo je samo 15 radioamatera. Svi zainteresirani snimku cijelog predavanja moći će pogledati na YouTube kanalu 9A RADIOAMATERI, o čemu ćemo pravodobno obavijestiti.

Tekst i slike Seida Obarčanin Bukvić

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *