ODRŽANI EYAC I EAC U BANSKOM U BUGARSKOJ

Od 28. kolovoza. do 3. rujna.2021. u najpoznatijem bugarskom zimovalištu Bansko održana su 18. Europsko ARG prvenstvo za mlade (EYAC) i 23. Europsko ARG prvenstvo (EAC). Hrvatsku su predstavljale mlada reprezentacija u sastavu Matea Barić, Vanesa Eškinja, Leonarda Marjanović i Noa Turk, pod vodstvom prof. Jelene Tuksar, i seniorska reprezentacija Marin Jović, Anđelko Kos, Paula Petrošanec, Vladimir Vinko  i članovi RK “Nikola Tesla” Željko Belaj i Alida Sokolović. Kao promatrači pozvani su u Bansko članovi našeg kluba Željka Krupka  9A3GZK i Stipe Predanić Stajp  9A5SP.
Europsko ARG prvenstvo  okupilo je 226 natjecatelja  iz 16 zemalja – Bjelorusije, Bugarske, Češke, Estonije, Finske, Hrvatske, Kazahstana, Litve, Mađarske, Moldavije, Njemačke, Rumunjske, Švedske, Švicarske, Ujedinjenog kraljevstva i Ukrajine. Na Europskom ARG prvenstvu za mlade natjecalo se 87 natjecatelja iz Bjelorusije, Bugarske, Češke, Hrvatske, Mađarske, Moldavije, Rumunjske, Rusije i Ukrajine.

Tekst Seida Obarčanin Bukvić, slika Rolando Milin 9A3MR