EARTH DAY / DAN PLANETA ZEMLJE

U povodu Svjetskog dana radioamatera i Dana planeta Zemlje u nedjelju 24.4.2022. u 12 sati radioamateri iz Poljske i Hrvatske, zaljubljenici u prikupljanje i pronalaženje meteoroloških sondi u prirodi, organiziraju zajednički projekt lansiranja balona koji će ponijeti u visine radioamaterske sonde. Organizatori projekta puštanja zajedničkih balona u Hrvatskoj su RK Kutina, RK Međimurje i RK “Nikola Tesla“ Bjelovar.
I poljski i hrvatski radioamateri imat će nekoliko mjesta lansiranja i minimalno 8 balona koji će se nalaziti u zraku.

Pozivne oznake i mjesta puštanja:
KUTINA: 1 BALON
OZNAKA: 9A4AM-4FSK

ČAKOVEC: 3 BALONA
OZNAKE: 9A3ZI-4FSK, FLYBAG-4FSK, Peanut127-4FSK

BJELOVAR: 3 BALONA
OZNAKE: 9A1GIJ-4FSK, 9A6NDZ-4FSK, 9A9Y-4FSK

Kompletnu telemetriju svih balona i njihovo kretanje zrakom možete pratiti na stranici https://tracker.habhub.org