Sve objave od Seida

VIZIRI ZA ZDRAVSTVENE DJELATNIKE

Zajednica tehničke kulture Grada Bjelovara krajem prošle godine nabavila je 3D printer, a tri člana Radio kluba “Nikola Tesla” osposobljeni su i zaduženi za rad na njemu. Kada je krajem ožujka u Hrvatskoj pokrenuta inicijativa da se 3D printeri koriste za izradu medicinske zaštitne opreme, odmah je Zajednica tehničke kulture Grada Bjelovara izradila prvu donaciju od 20 vizira. Slaven Sabolović izradio je potom još 35 vizira. Prema prijedlogu  Stožera civilne zaštite Grada Bjelovara, danas, 27. travnja, dopredsjednik ZTK Željko Bukvić uručio ih je Nini Renić i Ljubici Čaić, ravnateljicama Zavoda za javno zdravstvo i Doma zdravlja. “Od ovih 35 vizira 20 ih ide u Dom zdravlja, a 15 u županijski Zavod za javno zdravstvo. Svi mi zajedno s građanima sudjelujemo u ovoj bitci protiv koronavirusa i zahvaljujući zajedničkim naporima epidemiološka situacija u Bjelovaru i našoj županiji je dobra. Želimo da tako i ostane”, rekla je tom prigodom Valna Bastijančić – Erjavec, predsjednica Stožera civilne zaštite Grada Bjelovara.
Slike “Zvono”

VIZIRI BJELOVARSKOJ BOLNICI I DOMU ZDRAVLJA

Zdravstvenim djelatnicima koji su na prvoj crti obrane od koronavirusa svaka je pomoć dobrodošla. Kada je krajem ožujka u Hrvatskoj pokrenuta inicijativa da se 3D printeri koriste za izradu medicinske zaštitne opreme, odmah je reagirala Zajednica tehničke kulture grada Bjelovara. Prvu donaciju od dvadeset vizira izradili su tri člana Radio kluba “Nikola Tesla” Slaven Sabolović, Ivan Rukavina i Mario Mlečka, koji inače održavaju i izvode radnje s 3D printerom.
Ravnateljici  Doma zdravlja Ljubici Čaić i ravnatelju Opće bolnice Bjelovar prim. dr. Aliju Allouchu 3. travnja 2020. zaštitne vizire uručili su bjelovarsko – bilogorski župan Damir Bajs, Slaven Sabolović u ime Zajednice tehničke kulture grada Bjelovara i Alen Baščevan, ravnatelj siračke Ustanove za rehabilitaciju i zapošljavanje osoba s invaliditetom ”Suvenir Arbor” koja je također izradila vizire i maske.
Slika portal Bjelovar live
Tekst Seida Obarčanin Bukvić

ODRŽANA REDOVITA GODIŠNJA SKUPŠTINA

U subotu, 1. veljače 2020. održana je redovita godišnja skupština Radio kluba “Nikola Tesla”, na kojoj su prihvaćena izvješća o radu i financijskom poslovanju Kluba u 2019. godini, te doneseni program rada i financijski plan za 2020. godinu. Za dopredsjednika kluba izabran je Ivan Rukavina 9A5IVA, a za tajnika Mario Mlečka 9A5BWT.
2019. godinu obilježili su uspješno organizirana dva ARG kampa za mlade, tradicionalni Bilogorski ARG festival, dva tečaja i položeni ispiti 20 novih operatora, te 19 zlata i 6 srebra koje su na ARG natjecanjima osvojili Stipe Predanić, Hana Sokolović, Alida Sokolović, Ines Tomanek i Željka Krupka. Stipe Predanić je dvostruki državni prvak, Željka Krupka državna prvakinja na 144 MHz, a Alida Sokolović na 3,5 MHz. Ines Tomanek je državna prvakinja na 144 MHz i druga na 3,5 MHz, a Hana Sokolović prvakinja na 3,5 MHz i druga na 144 MHz. Balkanske prvakinje su Alida Sokolović u sprintu i Hana Sokolović na 3,5 MHz.
Nastavi čitati ODRŽANA REDOVITA GODIŠNJA SKUPŠTINA

ARG KALENDAR ZA 2020.

27. – 29.3.2020.
11. ARG kamp za djecu, Bjelovar

4. i 5.4.2020.
Bilogorski ARG festival 2020., Bjelovar

9.5.2020.
Otvoreno prvenstvo Ozlja

10.5.2020.
Otvoreno prvenstvo Zagreba 2020., Zagreb

18.5.2020.
ARG natjecanje slijepih i slabovidnih Jarun, Zagreb

23.5.2020.
Centrum mundi, Ludbreg

24.5.2020.
Otvoreno prvenstvo Međimurja, Mursko Središće

13. i 14.6.2020.
Otvoreno prvenstvo Hrvatske

12. – 14.6.2020.
Balkansko prvenstvo, Nikšić, Crna Gora.

26.6. – 30.6.2020.
4nd IARU World Youth ARDF Championship, Ajdovščina, Slovenija