Sve objave od Seida

NOVI OPERATORI U 9A1GIJ

U ponedjeljak, 18. ožujka, naš je klub dobio 5 novih radiooperatora. Pred ispitnim povjerenstvom u sastavu predsjednik Željko Ulip 9A2EY i članovi Drago Kralj 9A4DK i Martin Švaco 9A2JK uspješno su za P razred položili trojica kandidata Timor Nekić, Roko Frljužec i Ivan Sabolović, a za A razred Lana Antunović i Sandra Ledinšćak Marinić.

ODRŽAN 15. ARG KAMP

U Sportsko-rekreacijskom centru “Kukavica”  u općini Veliki Grđevac održan je od 8. do 10. ožujka 2024. ARG kamp za mlade, koji su po 15. put organizirali Hrvatski radioamaterski savez i suorganizator RK “Nikola Tesla” Bjelovar. Ovaj je kamp okupio 20 mladih iz radioklubova Međimurje, “Jan Hus“ Daruvar, “Tehničar“ Zagreb, “Nikola Tesla“ Bjelovar i Kluba tehnike Ludbreg. Voditelj kampa bio je Stipe Predanić s asistentom Željkom Belajem.

U ovom kampu većina polaznika bili su početnici, pa su prvoga dana naučili kako koristiti orijentacijsku kartu i orijentirati se u prirodi pomoću nje. Vježbali su određivanje frekvencije, primanje signala, prepoznavanje koji odašiljač odašilje i određivanje položaja odašiljača goniometrom. Poslijepodne su naučeno provjerili na skraćenoj stazi foxoringa, poznatijeg kao “lov na lisicu”, gdje položaj odašiljača mogu odrediti ako znaju koristiti goniometar. Iako je padala kiša, svi su polaznici prošli stazu.

S obzirom na to da su skoro svi polaznici kampa bili početnici, u nedjelju su tražili odašiljače na dosta skraćenoj stazi ARG treninga na 3,5 MHz.

U Lovrakovom centru u Velikom Grđevcu ispred vlaka u kojem je sniman kultni dječji film “Vlak u snijegu“, predsjednik RK “Nikola Tesla“ Željko Bukvić i voditelj kampa Stipe Predanić zahvalili su polaznicima na sudjelovanju u 15. kampu i pozvali ih da dođu i sljedeće godine.

Više slika u galeriji   https://www.rk-nikolatesla.hr/?page_id=6714

U KUKAVICI POČEO 15. ARG KAMP

U Sportsko-rekreacijskom centru “Kukavica”  u općini Veliki Grđevac počeo je  ARG kamp za mlade, koji po 15. put organiziraju Hrvatski radioamaterski savez i suorganizator RK “Nikola Tesla” Bjelovar. Ovaj je kamp okupio 20 mladih iz radioklubova Međimurje, “Jan Hus“ Daruvar, “Tehničar“ Zagreb, “Nikola Tesla“ Bjelovar i Kluba tehnike Ludbreg. Voditelj kampa je Stipe Predanić s asistentom Željkom Belajem.

S obzirom na to da su većina polaznika početnici, prijepodne su naučili kako koristiti orijentacijsku kartu i orijentirati se u prirodi pomoću nje. Vježbali su određivanje frekvencije, primanje signala i prepoznavanje koji odašiljač odašilje.

Poslijepodne je padala kiša, ali to nije omelo izvršenje planiranog programa. Polaznici su tražili odašiljače na skraćenoj stazi foxoringa.

15. ARG kamp u Kukavici

Hrvatski radioamaterski savez sa
suorganizatorom RK “Nikola Tesla” Bjelovar, organizira 15. ARG kamp za mlade od 8. do 10. ožujka 2024. godine u SRC Kukavica u općini Veliki Grđevac. Program je namijenjen mladima koji već imaju radioamaterskog iskustva i žele proširiti svoja znanja.
Voditelj kampa bit će Stipe Predanić 9A5SP sa suradnicima, svi s dugogodišnjim iskustvom u radu s djecom, iskusni radiogoniometristi i članovi HRS-a.
Rok za prijave je 5. ožujka 2024. do 24 sata. Lista sudionika formirat će se prema redoslijedu prijava. Za sudionike su predviđena tri obroka dnevno. Kako bi djeci boravak bio što ugodniji, organizirat će se i aktivnosti za opuštanje.
Iznos kotizacije: 20 eura
Svi zainteresirani mogu se prijaviti prijavnicom koja je objavljena na http://www.hamradio.hr

KAKO DO NAS?
Mjesto okupljanja je u Radio klubu “Nikola Tesla” u Bjelovaru, Trg Eugena Kvaternika 7/2.
Kamp se održava u Sportsko rekreacijskom centru Kukavica u Maloj Pisanici, općina Veliki Grđevac.
Osoba za kontakt Željko Bukvić (00385 98 9022 698).
Veselimo se Vašem dolasku!
Nastavi čitati 15. ARG kamp u Kukavici