ODRŽANA REDOVITA GODIŠNJA SKUPŠTINA

U subotu, 6. ožujka 2021. održana je redovita godišnja skupština Radio kluba “Nikola Tesla”, na kojoj su prihvaćena izvješća o radu i financijskom poslovanju kluba u 2020. godini, te doneseni program rada i financijski plan za 2021. godinu. Za tajnika  kluba izabran je Slaven Sabolović 9A5ACX.
Nakon proglašenja pandemije koronavirusa COVID-19 i potresa u gradu Zagrebu, klub se od 22.3.2020. uključio u HRSVKS-u (Hrvatski radioamaterski sustav veza u kriznim situacijama), u kojemu je nekoliko puta bio i upravna stanica.
Nakon što je u Hrvatskoj pokrenuta inicijativa da se 3D printeri koriste za izradu medicinske zaštitne opreme, članovi kluba izradili su na 3D printeru 200 vizira za domove zdravlja BBŽ i Grada Bjelovara, Opću bolnicu Bjelovar,  Zavod za javno zdravstvo, te za nastavnike bjelovarskih škola.
Zbog pandemije koronavirusa COVID-19, iz epidemioloških razloga nisu održani planirani Bilogorski ARG festival, te proljetni i jesenski ARG kampovi za mlade.
Kao prioritetni zadatak u 2020. godini definirano je usvajanje novih tehnika rada – digitalne radiokomunikacije i SDR-a (software defined radio). Sukladno tome, nabavljen je moderni SDR uređaj ICOM 7300, postavljena internet infrastruktura i pristupilo se automatizaciji antenskih sustava na lokaciji Otona Kučere 1.
Nastavi čitati ODRŽANA REDOVITA GODIŠNJA SKUPŠTINA