Arhiva kategorije: ARG natjecanja

INES I STIPE ZLATNI, HANA SREBRNA

21. i 22. travnja 2018. Radio klub Pazin organizirao je po četrnaesti puta  otvoreno prvenstvo Istarske županije u amaterskoj radiogoniometriji  na  3.5  i 144 MHz, ISTARSKA LISICA 2018. Naš je klub predstavljalo troje natjecatelja i svi su troje u svojim kategorijama, u iznimno teškim uvjetima, donijeli medalje: zlatne Ines Tomanek i Stipe Stajp Predanić, a srebrnu Hana Sokolović.

ZAVRŠIO BARGF 2018.

7. i 8.travnja 2018. na brdovitim terenima u Vrbici i na Kamenitovcu pokraj Bjelovara 45 natjecatelja odmjerilo je snage u radioamaterskoj goniometriji na 3,5 i 144 MHz, te u sprint ARG natjecanju na 3,5 MHz. Radio klub “Nikola Tesla” bio je naime domaćin Bilogorskog ARG festivala 2018. Ovo tradicionalno natjecanje okupilo je natjecatelje iz 9 klubova iz Hrvatske i  Mađarske: “Nikola Tesla“ Bjelovar, Kaštilac, Ludbreg, “Međimurje” Čakovec, “Međimurje” Mursko Središće, Ozalj, Pazin i Zagreb, te Hungary team iz Mađarske.
U ekipnom poretku prvi je Radio klub Ludbreg, drugi Hungary team, a treći Radio klub Kaštilac. U  pojedinačnom poretku iz ekipe domaćina prvo su mjesto osvojile Ines Tomanek i Alida Sokolović, drugo Hana Sokolović, a treće Željko Belaj.

Rezultati natjecanja http://www.rk-nikolatesla.hr/?page_id=3488

Više slika u galeriji
http://www.rk-nikolatesla.hr/?page_id=3521

Tekst i slike Seida Obarčanin Bukvić

RADIO KLUB “Nikola Tesla” BJELOVAR



P O Z I V N I C A

 BILOGORSKI ARG FESTIVAL 2018.

7. – 8. travnja 2018.

DOBRO DOŠLI !

 http://www.rk-nikolatesla.hr

PROGRAM NATJECANJA
7.4.2018. –  subota
08:30 – 09:15   okupljanje i prijava natjecatelja i gostiju kod društvenog doma u Vrbici, provjera radiogoniometara za 144 MHz
09:15 –                 odlazak natjecatelja na start, odlaganje radiogoniometara
10:00 – 13:00   ARG natjecanje na 144 MHz
13:00 – 13:30   odlazak natjecatelja u Planinarski dom Kamenitovac na ručak
13:30 – 15:00   ručak
15:00 – 15:20   provjera radiogoniometara za 3,5 MHz
15:20 –                 odlazak natjecatelja na start, odlaganje radiogoniometara
16:00 – 18:00   Sprint ARG natjecanje na 3,5  MHz
19:00 – 20:00   večera

8.4.2018. – nedjelja
07:30 – 08:00  doručak
08:00 – 09:00  okupljanje natjecatelja i gostiju u Planinarskom domu Kamenitovac, provjera radiogoniometara za 3,5 MHz
09:00 –                odlazak natjecatelja na start, odlaganje radiogoniometara
10:00 – 13:00  ARG natjecanje na 3,5 MHz
13:00 – 15:00  ručak
15:00 –                proglašenje pobjednika

Prijave na priloženom obrascu BARGF_Prijava_Entry_2018 moraju stići najkasnije do srijede, 4.4.2018. do 23:00 h na e-mail: rknikolatesla4@gmail.com (uz potvrdu o primitku).
Pozivnica BARGF 2018
Nastavi čitati

ARG KALENDAR 2018.

23. – 25.3.2018.
7. ARG kamp za djecu, Bjelovar, Kamenitovac
7. i 8.4.2018.
Bilogorski ARG festival 2018., Bjelovar, Kamenitovac
21. i 22.4.2018. 
Istarska lisica 2018., Pazin
5.5.2018.
Otvoreno prvenstvo Zagreba 2018., Zagreb
13.5.2018.
Otvoreno prvenstvo Međimurja, Mursko Središće
20.5.2018.
Otvoreno prvenstvo Radiokluba Ludbreg 2018., Ludbreg
16. i 17.6.2018. 
Otvoreno prvenstvo Hrvatske
30.6. – 4.7.2018.
2nd IARU World Youth ARDF Championship, Doksy, Češka
2. – 8.9.2018.
19th IARU World ARDF Championships, Sokcho, Južna Koreja
7. – 9.9.2018. 
8. ARG kamp za djecu, Bjelovar, Kamenitovac

ODRŽANO DRŽAVNO PRVENSTVO U VELIKOM TROJSTVU

Hrvatski radioamaterski savez i izvršni organizator RK “Nikola Tesla” organizirali su  21. i  22. listopada 2017. godine Otvoreno prvenstvo Hrvatske u amaterskoj radiogoniometriji. U Velikom Trojstvu i u Mišulinovcu natjecala su se 34 natjecatelja iz devet klubova: “Kaštilac” Kaštel Gomilica, Ludbreg, “Međimurje” Mursko Središće, Ozalj, “Vidova Gora” Supetar, Brač, Zagreb, “Drina” Goražde, “Novi Bokanjac” Zadar i CB Radio klub “Donat” Zadar.
Ekipni je državni prvak Radio klub Ludbreg, drugi je RK “Međimurje” Mursko Središće, a treći RK “Kaštilac” Kaštel Gomilica. Pojedinačno dvostruki su državni prvaci Paula Petrošanec, Dijana Cvetanović, Ivan Živčić, Vladimir Vinko i Branimir Vinko, a dva puta je zlatna i Nadina Pleh iz Goražda. Prva su mjesta u svojim kategorijama osvojili Lea Sorić, Vanesa Eškinja, Marija Schubert, Senija Kovačić, Noa Turk, Marin Jović, Luka Anđelić, Darko Klarić i Nedžad Paldum.
Tekst i slike Seida Obarčanin Bukvić

Rezultati na
http://www.rk-nikolatesla.hr/?page_id=3114

Slike u galeriji http://www.rk-nikolatesla.hr/?page_id=3148