JESENSKI ARG KAMP ZA MLADE

Na Kamenitovcu kraj Bjelovara od 14. do 16. rujna RK “Nikola Tesla” po osmi je put  bio izvršni organizator ARG kampa za mlade Hrvatskog radioamaterskog saveza. Kamp je bio namijenjen mladima do 17 godina, koji se žele upoznati s amaterskom radiogoniometrijom, kao i onima koji već imaju iskustva, ali žele proširiti svoja znanja. U kampu su boravili mladi iz radio klubova Međimurje, Mursko Središće, Ozalj i domaćina “Nikola Tesla” Bjelovar.

Kamp je bio prilika i da se vidi kako su kondicijski napredovali polaznici koji su sudjelovali na ranijim kampovima, odnosno kakva je kondicija novih polaznika. U tu je svrhu održan  Cooper test. Na temelju postignutih rezultata svakom je polazniku  kreiran plan kondicijskog treninga za zimski period.

S orijentacijskim kartama polaznici su prošli oko 2 km po terenu, upoznajući se sa zemljišnim detaljima prikazanim na karti (različite kategorije staza i vegetacije, uvale, vrtače, nasipi, suhi jarci, vodeni tokovi i močvare, čeke i hranilice, odroni, lisičje jame, izohipse – slojnice i njihov razmak na karti, ovisno o usponu). Tom su prilikom naučili i da najkraći put nije uvijek i najbrži.
Kao i na svim dosadašnjim kampovima, održani su treninzi na 144 i 3,5 MHz.

Kao teoretski dio obuke polaznicima su prikazana dva filma na temu ARG-a, a Jelena Tuksar je prokomentirala svoje fotografije s 19. svjetskog ARG prvenstva za odrasle u Koreji , na kojem je sudjelovala od 2. do 8. rujna.
ARG kamp je vodio Željko Belaj, 9A2QU uz pomoć asistenata Vladimira Vinka, 9A6JAW (RK Međimurje, Mursko Središće), Jelene Tuksar (RK Međimurje, Mursko Središće) i Slavena Sabolovića, 9A3BSO (RK “N. Tesla”).

Više slika u galeriji   http://www.rk-nikolatesla.hr/?page_id=3962

19. SVJETSKO ARG PRVENSTVO ZA ODRASLE

Od 2. do 8. rujna 2018.  u Sokchu u Južnoj Koreji održano je 19. svjetsko ARG prvenstvo za odrasle. Među 400 natjecatelja iz 27 zemalja na njemu su iz Hrvatske sudjelovale Jelena Tuksar iz RK Međimurje, Mursko Središće i naša Hana Sokolović.

Prvoga dana natjecanja, 4. rujna, Hana je u W21 u foxoringu bila 19. od 29 natjecateljica. U četvrtak, 6. rujna, u sprintu je Jelena Tuksar u kategoriji W35 zauzela 8. mjesto među dvadesetijednom natjecateljicom.