9A9Y U AMERIČKOM KOMPENDIJU

Našem članu Mili Štrku, 9A9Y stiglo je veliko priznanje iz Sjedinjenih Američkih Država. Zajedno s mnogim drugim autorima uvršten je u “Compendium of Automatic Morse Code”, svojevrsnu Morseovu enciklopediju autora M. Edwina Gossa, N3CW. Knjiga prikazuje razvoj opreme koja se koristi za slanje poruka na velike udaljenosti, od početka primjene Morseove abecede do danas. Na 125. stranici, u dijelu knjige koji opisuje konstrukcije elektronskih tastera, uvrštena je prva verzija njegovog elektronskog tastera, koju je poslije modificirao. Kompendij je tiskan u 200.000 primjeraka. Namijenjen je u prvom redu tehničkim koledžima u Americi, ali i radio amaterima i svima zainteresiranim za povijest tih komunikacijskih uređaja.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *