VIZIRI BJELOVARSKOJ BOLNICI I DOMU ZDRAVLJA

Zdravstvenim djelatnicima koji su na prvoj crti obrane od koronavirusa svaka je pomoć dobrodošla. Kada je krajem ožujka u Hrvatskoj pokrenuta inicijativa da se 3D printeri koriste za izradu medicinske zaštitne opreme, odmah je reagirala Zajednica tehničke kulture grada Bjelovara. Prvu donaciju od dvadeset vizira izradili su tri člana Radio kluba “Nikola Tesla” Slaven Sabolović, Ivan Rukavina i Mario Mlečka, koji inače održavaju i izvode radnje s 3D printerom.
Ravnateljici  Doma zdravlja Ljubici Čaić i ravnatelju Opće bolnice Bjelovar prim. dr. Aliju Allouchu 3. travnja 2020. zaštitne vizire uručili su bjelovarsko – bilogorski župan Damir Bajs, Slaven Sabolović u ime Zajednice tehničke kulture grada Bjelovara i Alen Baščevan, ravnatelj siračke Ustanove za rehabilitaciju i zapošljavanje osoba s invaliditetom ”Suvenir Arbor” koja je također izradila vizire i maske.
Slika portal Bjelovar live
Tekst Seida Obarčanin Bukvić