VIZIRI ZA ZDRAVSTVENE DJELATNIKE

Zajednica tehničke kulture Grada Bjelovara krajem prošle godine nabavila je 3D printer, a tri člana Radio kluba “Nikola Tesla” osposobljeni su i zaduženi za rad na njemu. Kada je krajem ožujka u Hrvatskoj pokrenuta inicijativa da se 3D printeri koriste za izradu medicinske zaštitne opreme, odmah je Zajednica tehničke kulture Grada Bjelovara izradila prvu donaciju od 20 vizira. Slaven Sabolović izradio je potom još 35 vizira. Prema prijedlogu Stožera civilne zaštite Grada Bjelovara, danas, 27. travnja dopredsjednik ZTK Željko Bukvić uručio ih je Nini Renić i Ljubici Čaić, ravnateljicama Zavoda za javno zdravstvo i Doma zdravlja.
“Od ovih 35 vizira 20 ih ide u Dom zdravlja, a 15 u županijski Zavod za javno zdravstvo. Svi mi zajedno s građanima sudjelujemo u ovoj bitci protiv koronavirusa i zahvaljujući zajedničkim naporima epidemiološka situacija u Bjelovaru i našoj županiji je dobra. Želimo da tako i ostane”, rekla je tom prigodom Valna Bastijančić – Erjavec, predsjednica Stožera civilne zaštite Grada Bjelovara.
Slike “Zvono”