KAMP ZA DJECU OD 13. DO 15. OŽUJKA U BJELOVARU

Kamp / škola amaterske radiogoniometrije u Bjelovaru namijenjen je početnicima u amaterskoj radiogoniometriji i onima koji žele bolje savladati korištenje orijentacijske karte i služenje opremom za amatersku radiogoniometriju. Cilj kampa / škole je osposobljavanje mladih članova radioamaterskih udruga na području amaterske radiogoniometrije, te promicanje radioamaterizma među mladima.
U prvom kampu / školi, koji se održava od 13. do 15. ožujka 2015., polaznici će se upoznali s orijentacijskom kartom, načinom njena korištenja i orijentiranjem u prirodi pomoću nje. Pod nadzorom voditelja polaznici će prolaziti teren, te uspoređivati stvarne objekte u prirodi s onima na karti, kako bi što bolje praktično svladali orijentaciju u prirodi.
Drugi kamp / škola amaterske radiogoniometrije bit će 16. i 17. svibnja također u Bjelovaru.
Kamp za HRS organizira RK “Nikola Tesla” Bjelovar, a voditeljica kampa i kontakt osoba je Željka Krupka.
Na stranici arg.hamradio.hr registrirani i ulogirani korisnici mogu na svoje računalo preuzeti detaljnije planove.