ANITA ZLATNA, STIPE SREBRNI NA BALKANSKOM PRVENSTVU

Više od 100 natjecatelja iz 8 zemalja: Bugarske, Crne Gore, Hrvatske, Mađarske, Makedonije, Rumunjske, Slovenije i Srbije okupilo se od 22. do 24. lipnja 2018. na 13. balkanskom ARDF prvenstvu u Târgu Jiu, gradu u podnožju Karpata u jugozapadoj Rumunjskoj.

Hrvatsku su predstavljali članovi radio klubova iz Bjelovara, Ludbrega i Murskog Središća Stipe Predanić, Hana Sokolović, Vladimir Vinko, Jelena Tuksar, Anja Bahun, Anita Žerjav, Hana Oblak i Diana Cvetanović.

Osmeročlana hrvatska reprezentacija ostvarila je sjajne rezultate: u ukupnom poretku Anita Žerjav (RK Međimurje) osvojila je zlatnu medalju, a srebrnu Stipe Predanić (RK “N. Tesla” Bjelovar).

U natjecanju na 144 MHz u kategoriji W21 Anja Bahun (RK Ludbreg) bila je treća, a peta Hana Sokolović (RK “N. Tesla” Bjelovar). Na 3,5 MHz prvak Balkana je Vladimir Vinko (RK Međimurje), a sedma je naša Hana Sokolović.

Posebno treba zahvaliti Vladimiru Vinku i RK Međimurje, koji su organizirali prijevoz hrvatske reprezentacije na prvenstvo.

Tekst Seida Obarčanin Bukvić
Slike Hana Sokolović i Rumunjska federacija radioamatera