DANI TEHNIČKE KULTURE – DRUGI DAN

LINEAR 144 MHz, konstruktor Vladimir Božak
ARG prijemnici 144 MHz, konstruktor Branko Vidović

Zajednica tehničke kulture grada Bjelovara i njene udruge članice Fotoklub, Modelarski klub i Radio klub “Nikola Tesla” uključili su se u program obilježavanja Dana grada Bjelovara manifestacijom Dani tehničke kulture. Svakog dana do 29. rujna u prostorijama na Trgu A. Starčevića 7/2. prijepodne od 10.00 do12.00 sati i poslijepodne od 17.00 do 19.00 sati posjetitelji mogu pogledati projekciju s fotografijama iz aktivnosti kluba i izložbu starih radiouređaja i radova konstruktora članova kluba. Posebno su zanimljivi konstrukcija Vladimira Božaka LINEAR 144 MHz, 300 W, te ARG prijemnici 144 MHz, koje je konstruirao Branko Vidović.
Pažnju posjetitelja privlače i stari radiouređaji iz privatne zbirke Ivice Bode: Motorola MX360, jedan od prvih uređaja za vezu 105. brigade u Domovinskom ratu, i RUP12, vojni WHF uređaj male snage (10W) bivše JNA. Tu se može se vidjeti i GELOSO G4/214, KV prijemnik iz prve polovice šezdesetih godina 20. stoljeća, za opsege 80 – 10 m, koji je također dio povijesti Radio kluba “Nikola Tesla”.