6 ZLATA I 2 SREBRA NA DRŽAVNOM PRVENSTVU

Hrvatski radioamaterski savez i izvršni organizator Radio klub Ozalj organizirali su u Ozlju u subotu i nedjelju, 1. i 2. lipnja 2019. godine Otvoreno prvenstvo Hrvatske u  amaterskoj radiogoniometriji, koje je okupilo 36 natjecatelja iz radio klubova “Nikola Tesla” Bjelovar, Ludbreg, “Međimurje” Mursko Središće, “Novi Bokanjac” Zadar, Ozalj i Zagreb.

Natjecatelji iz Radio kluba “Nikola Tesla” ponovno su bili sjajni sa 6 zlata i 2 srebra.  Dvostruki državni prvak je Stipe Stajp Predanić, Željka Krupka je državna prvakinja na 144 MHz, a Alida Sokolović na 3,5 MHz. Ines Tomanek je državna prvakinja na 144 MHz i druga na 3,5 MHz, a Hana Sokolović prvakinja na 3,5 MHz i druga na 144 MHz.

U ekipnom poretku prvi je Radio klub Ludbreg, drugi Radio klub “Međimurje” Mursko Središće, a treći naš Radio klub “Nikola Tesla”.

Tekst Seida Obarčanin Bukvić
Slike Slobodan Sokolović