Igrom u radiogoniometriju

U povodu Dječjeg tjedna u Bjelovaru su 15. listopada 2019. održani tradicionalni Sajam mogućnosti i ZID festival (Festival zabave i druženja) koje organiziraju Grad Bjelovar i Policijska postaja Bjelovar u suradnji s Društvom naša djeca Bjelovar.

I ove su godine na ovoj zanimljivoj manifestaciji sportske, kulturno-umjetničke i udruge tehničke kulture predstavile svoje programe i aktivnosti namijenjene osmišljavanju slobodnog vremena djece i mladih.

Tako je i Radio klub “Nikola Tesla” nastavio projekt “Igrom u radiogoniometriju”, pa su ponovno zainteresirani mladi u bjelovarskom parku mogli sami tražiti “lisicu” (skriveni odašiljač) i upoznati se s ARG-om, jednom od djelatnosti kluba. Promotivnu demonstraciju amaterske radiogoniometrije klub će nastaviti u bjelovarskim osnovnim školama.

Tekst i slike Seida Obarčanin Bukvić

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *