RK NIKOLA TESLA U HRSVKS-u

Od prvog dana Radio klub “Nikola Tesla” sudjeluje u SKED-u (od engleskog schedule), provjeri čujnosti u sklopu Hrvatskog radioamaterskog sustava veza u kriznim situacijama (HRSVKS). Naime, nakon proglašenja pandemije koronavirusa COVID-19 i potresa u gradu Zagrebu, Hrvatski radioamaterski savez aktivirao je 22. ožujka 2020. HRSVKS i na taj način omogućio radioklubovima iz cijele Hrvatske provjeru mogućnosti uspostave veza  na kratkovalnom području (KV) na frekvenciji 3675 kHz, te na ultrakratkovalnom području (UKV i UHF), koristeći radioamaterske repetitore. Tako je do 18. svibnja, SKED održavan svakog dana u 8,00 i 20,00 sati, a od 18. svibnja održava se dva puta tjedno, utorkom i četvrtkom u 20,00 sati, i to u skladu s tablicom rada klubova. Klub koji po rasporedu vodi SKED je upravna stanica, poziva županije po abecednom redu i koristi pozivni znak Hrvatskog radioamaterskog saveza 9A0HRS. Tako je naš klub tri puta bio upravna stanica.
S obzirom na to da su na snazi bile odluke Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske, kojima je bilo onemogućeno kretanje iz mjesta prebivališta i stalnog boravišta, svakodnevna provjera čujnosti omogućila je radioamaterima međusobnu komunikaciju i izmjenu informacija.