U KUKAVICI POČEO 15. ARG KAMP

U Sportsko-rekreacijskom centru “Kukavica”  u općini Veliki Grđevac počeo je  ARG kamp za mlade, koji po 15. put organiziraju Hrvatski radioamaterski savez i suorganizator RK “Nikola Tesla” Bjelovar. Ovaj je kamp okupio 20 mladih iz radioklubova Međimurje, “Jan Hus“ Daruvar, “Tehničar“ Zagreb, “Nikola Tesla“ Bjelovar i Kluba tehnike Ludbreg. Voditelj kampa je Stipe Predanić s asistentom Željkom Belajem.

S obzirom na to da su većina polaznika početnici, prijepodne su naučili kako koristiti orijentacijsku kartu i orijentirati se u prirodi pomoću nje. Vježbali su određivanje frekvencije, primanje signala i prepoznavanje koji odašiljač odašilje.

Poslijepodne je padala kiša, ali to nije omelo izvršenje planiranog programa. Polaznici su tražili odašiljače na skraćenoj stazi foxoringa.

Tekst i slike Seida Obarčanin Bukvić